Yükleniyor...

Bursaspor TEKNİK DİREKTÖRÜ SAĞLAM: “SICAK HAVAYA RAĞMEN HER İKİ TAKIM DA İYİ MÜCADELE ETTİ”

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, Bursaspor’a 3-1 mağlup oldukları maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, “Sahaya zor bir 90 dakika oynayacağımızın bilinciyle çıktık. Ancak sıcak hava, iki takımı da olumsuz etkiledi. Mücadeleye iyi başladık. Oyunun kontrolünü ele geçirip golü bulmamıza rağmen, bunun devamını getiremedik. Farkı artırabilecek pozisyonları da yakaladık, ne yazık ki bunları değerlendiremedik. Yediğimiz gol üzerinde düşünülmesi gereken bir gol. Bir Süper Lig takımı böylesine ucuz goller yememeli. Bu tür pozisyonlar üzerinde çok çalışmıştık ama yine aynı hataları tekrarladık. Kaybetmek üzücü, futbolda dün yok artık önümüze bakacağız. Önümüzdeki 5 günlük lig maratonunda birbirinden zorlu iki maçımız var. Daha çok çalışıp, elimizden gelenin en iyisi yapmaya çalışacağız. Bank Asya’da aldığımız tribün desteğini, Süper Lig’de göremedik. Bu durum bizim için önemli bir dezavantaj olarak öne çıktı” dedi.

Mersin İdmanyurdu futbolcusu Çağdaş Atan, “Sahamızda puan kaybetmek üzücü. Ancak ligin güçlü ekibine karşı kaybettik. Yeni bir takımız ve en kısa sürede toparlanıp, yeniden çıkışa geçeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ise, “Lige iyi başladık ve bunun devamını getirip, istikrarı sağlayabilme noktasında bu maçın önemli olduğunun bilinci ile sahaya çıktık. Ligde başlangıçlar her zaman önemli. Biz de doğruları ortaya koymaya çalıştık. Zorlu bir 90 dakikayı geride bıraktık. Sıcak havaya rağmen her iki takım da iyi mücadele etti. Bu sıcakta ve böylesi iklim şartlarında istediklerimizi sahaya yansıtmak hiç de kolay değil. Her iki takımı da tüm bu olumsuzluklara rağmen, futbolun kalitesini düşürmemesi ve sahada centilmence mücadele etmesinden dolayı kutluyorum. İlk hafta Kayseri’de olduğu gibi bugün de Mersin karşısında iyi bir takım görüntüsü verdiğimizi düşünüyorum. Bundan sonraki süreçte haftada iki maç oynayacağız. Mersin İdmanyurdu maçı artık bizim için geride kaldı. Önümüzdeki maçlara şimdiden konsantre olmalıyız. Beşiktaş karşılaşmasına nasıl hazırlanacağımızı, neyi, nasıl ve ne şekilde yapacağımızı şimdiden düşünüyoruz. İlk iki haftada elde ettiğimiz başarıyı bu maça nasıl taşıyacağımızın hesaplarını şimdiden yapmaya başladık” diye konuştu.

Bursasporlu Oyuncu Pablo Batalla, şöyle konuştu:

“Bu sıcakta yenik duruma düşüp, maçı çevirmek çok zor. Ancak bunu başardık. Bursaspor’un iyi bir takım olduğunu ortaya koydu. Kayıpsız yolumuza devam ettik. Şimdi bu maçı unutup, haftaya oynayacağımız Beşiktaş maçını düşünmeliyiz.”

Gökçek Vederson da, iki takım için de çok zor bir maç olduğunun altını çizerek, sıcak havanın her iki takımı da olumsuz yönde etkilediğini, ancak kendilerinin her türlü olumsuzluğa rağmen galibiyeti hak eden taraf olduklarını söyledi.

, , ,

Leave a Reply