Yükleniyor...

[pro-player]http://video.ak.facebook.com/cfs-ak-sf2p/27318/000/848/343698749759_52725.mp4[/pro-player]

Gergin geçmesi beklenen Diyarbakırspor-Bursaspor maçı Bursaspor kalesinin olduğu bölgeye yabancı madde atılması nedeniyle zamanında başlayamadı. Atılan maddeler nedeniyle 1 gazeteci yaralandı.

Maç başlamasına rağmen sahaya yabancı cisim atılmaya devam edildi. Olaylı geçmesi beklenen Diyarbakırspor-Bursaspor maçında üzücü olaylar yaşandı. 17. dakikada Bursaspor’un korner atışı esnasında Kırmızı-Yeşilli taraftarlar sahaya taş yağdırmaya başladı. O esnada yardımcı hakem Bülent Gökçe atılan yabancı maddeler nedeniyle bir anda yere yığıldı.
Oyuncular orta alana yakın bir bölgede toparlanırken Kamil Abitoğlu’nun önderliğinde hakemler sahayı terkederek soyunma odasına gitti.

Çıkan olaylar nedeniyle ara verilen müsabakada, Diyarbakırsprlu taraftarları sakinleştirmek için ev sahibi takım futbolcuları devreye girdi.

Saha ortasında mikrofonu eline alan Diyarbakırsporlu futbolcu Adnan Güngör taraftarlarını sakin olmaya çağırırken, rakipleri Sivasspor’un da İstanbul BB önünde 1-0 mağlup olduğunu hatırlattı.

Mikrofonu daha sonra ise Kamerunlu futbolcu Tazemeta aldı. Tazemeta tercüman aracılığıyla taraftarlara seslenerek, “Diyarbakır! Bu maçı sizin için oynayacağız” dedi.

Yaşanan olaylardan sonra Bursaspor kafilesi staddan ayrıldı. Karşılaşma tatil edildi.

MAÇ ÖNCESİNDE DE OLAY

Diyarbakır- Bursaspor maçı öncesinde Atatürk Stadı çevresinde Diyarbakırspor taraftarları olay çıkardı.

Olaylar polisin müdahalesiyle önlenirken, Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesi’ne ait otobüsle stada gelen Bursaspor otobüsü de taşlandı.

Diyarbakırspor- Bursaspor maçı öncesinde Atatürk Stadı çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Maç nedeniyle Diyarbakır polisinde izinler kaldırılırken, maç için 2 bin 500 polis görevlendirildi. 50 kadar Diyarbakırspor taraftarı polisin önlem alıp kapattığı güvenlikli bölgeden geçmek istedi. Polis izin vermeyince olaylar çıktı.

Polisin izin vermemesi üzerine grupta bulunanlar polise taş attı. Kalkanları kullanıp kendilerini savunan polis, gruba herhangi müdahalede bulunmadı. Diyarbakırspor Başkanı Çetin Sümer, buraya gelirken taraftarlarları sakinleştirip uzaklaştırdı.

Bursasporlu futbolcular stada Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne ait otobüsle eskortlar eşliğinde çok sıkı güvenlik önlemleri altında stada getirildi.

Otobüsün, stat çevresine geldiği sırada toplanan bazı Diyarbakırspor taraftarları Bursaspor’lu futbolcuların bulunduğu otobüsü taşladı. Polis, taş atan grupları kalkanlarını kullanarak uzaklaştırdı.

, , , , , ,

Leave a Reply