Yükleniyor...

Galatasaray Bursaspor Online Dinle

Posted on 25. Nis, 2010 by in Maç İzle

Yılın maçı

Galatasaray kazanırsa, Devler Ligi hedefinden sapmayacak, hatta zirve için yeniden umutlanacak. Bursaspor kazanırsa, koltuktaki yerini korumaya devam edecek. Beraberlik iki takıma da yaramıyor.

Ali Sami Yen Stadı bu sezonun en heyecanlı, en kritik 90 dakikasına sahne olacak… Otoriteler tarafından Süper Lig’in göze en hoş gelen futbolunu oynayan iki takımı olarak gösterilen Galatasaray ile Bursaspor, belki de şampiyonluk düğümünü çözebilmek adına kozlarını paylaşacak.

Herkesin hesabı başka

Zirveyi doğrudan etkileyecek olan bu karşılaşmada, her takımın kendine göre hesapları var. Galatasaray kazanırsa, Bursa ile aradaki puan farkını 2’ye indirecek. Yeşil-Beyazlılar’ın Kayserispor ve Beşiktaş’la maçlarının olduğu düşünüldüğünde, Aslan en azından Şampiyonlar Ligi biletini büyük ölçüde cebine koyacak.

En kritik virajlardan biri

Fenerbahçe’nin yaşayacağı olası puan kayıpları ise Sarı-Kırmızılı ekibi bir anda şampiyonluk favorisi haline getirecek. Bursaspor’un mücadeleyi kazanması halinde ise Yeşil-Beyazlılar zirvedeki hakimiyetini ilan edecek, sezonun en kritik virajlarından birini hasarsız dönmüş olacak. Aynı zamanda Galatasaray gibi bir rakibi de şampiyonluk yarışından uzaklaştıracak. Ancak bir sonuç daha var ki, ne Galatasaray’ın ne de Bursaspor’un işine yarayacak: Beraberlik!

Bu ihtimali bekleyen takım ise Fenerbahçe! Liderliğe yükselmek için Timsah’ın puan kaybını bekleyen Sarı-Lacivertliler, Ali Sami Yen’den çıkacak beraberlikle mutlu sona bir adım daha yaklaşacak. Kuşkusuz tüm Türkiye, nefeslerini tutup, bu müthiş 90 dakikanın başlama düdüğüne konsantre olacak.

GALATASARAY Aykut Sabri Neill Hakan Caner M. Topal Elano Keita Arda Giovani Baros

T.D.: Frank Rijkaard

BURSASPOR İvankov Ali Tandoğan Ömer Zapotocny Mustafa Volkan Şen Hüseyin Bekir
Ergiç Ozan Sercan
T.D.: Ertuğrul Sağlam

Stat: Ali Sami Yen
Saat: 19.00
Yayın: Lig TV
HAKEMLER: Bünyamin Gezer, Mustafa Emre Eyisoy, Ekrem Kan

, , , , , , , , ,

Leave a Reply